wtorek, 16 grudnia 2008
Poniedziałek, 15. grudnia 2008 r. godz. 8.30


Ze schowka wyciągamy miskę, wsypujemy do niej mąkę, sól, zalewamy wodą i wyrabiamy ciasto... Nie, nie, to nie próbne wypieki świąteczne! To masa solna potrzebna na mającą się odbyć za godzinę lekcję biblioteczną. No, udało się! Ciacho ma odpowiednią konsystencję i zostało równiutko rozwałkowane na papierowych tackach.

Godzina 9.00


Rozlega się pukanie do drzwi biblioteki. Nie, nie, to jeszcze nie Mikołaj! To nasz dzisiejszy prelegent, przedstawiciel Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi, pan Andrzej Szweda-Lewandowski. Jest to już czwarta wizyta pana Andrzeja w naszej placówce, więc zainstalowanie laptopa i ustawienie ekranu idzie bardzo sprawnie. W oczekiwaniu na dzieci można spokojnie wypić kawę...

Godzina 9.30

Gwar dziecięcych głosów to nieomylny znak, że nasi mali goście właśnie przybyli. Jest to
20-osobowa grupa starszaków z Przedszkola Miejskiego Nr 84. Są oni u nas po raz pierwszy. Ciekawie więc rozglądają się po nowym otoczeniu i zajmują przygotowane dla nich krzesełka. Gdy rozpoczyna się projekcja filmu o zwierzętach z komentarzami naszego prelegenta, cichną wszelkie rozmowy, a dzieci z zainteresowaniem wpatrują się w ekran.
Po prelekcji dzieci otrzymują tacki z odciśniętymi tropami zwierząt oraz mały przewodnik z rysunkami tych tropów. Ich zadaniem jest określić, ślady których zwierząt znajdują się na ich tackach. Ufff... udało się! To było na prawdę ciekawe!
Brak komentarzy: